Türkiye Limnoloji Derneği Blog Yazıları ve Duyurular

Bu sayfada dernek üyelerimiz tarafından sizler için faydalı bulduğumuz makaleler ve gerçekleştirmeyi planladığımız etkinliklerin duyuruları paylaşılacaktır.
Okan Külköylüoğlu henüz özgeçmişini yazmamış

9. Ulusal Limnoloji Sempozyumu 2021

9. Ulusal Limnoloji Sempozyumu 2021

Sayın Katılımcılar ve ilgililer,


Yaşamakta olduğumuz Koronavirüs (COVID-19) Pandemisinin yol açtığı riskler, sıkıntılar ve belirsizlikler nedeniyle 19-22 Ağustos 2020 tarihlerinde yapacak olduğumuz sempozyum, düzenleme kurulu karar ile 4-6 Ağustos 2021 tarihine ertelenmiştir.


Sürecin belirsizliğinden ötürü, az bir zaman kalana kadar sempozyumu yapabilmeyi sabırla ümit ediyorken, yaşanan son gelişmeler ve katılımcılardan gelen istekleri de göz önüne alarak sempozyumu 4-6 Ağustos 2021 tarihine ertelemiş bulunuyoruz. Elimizde olmayan bu değişikliği anlayışla karşılayacağınızı ümit ederken; Siz değerli katılımcılarımızı, önümüzdeki yıl, Burdur’da en iyi şekilde misafir etmek için bekleriz.

Önemli Not: (1) Özet gönderim süreçlerimiz halen devam etmekte olup, ayrıca Online katılım da mümkün olacaktır.
(2) Sempozyum ücretleri Bildiri Kabul yazısı geldikten sonra ilgili tarihe kadar yatırılabilecektir.

Ayrıntılı bilgi için:
Sempozyum web sayfası: limnoloji2020.mehmetakif.edu.tr
Sempozyum e-posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Devamını oku
1910 Hits
0 Yorum

9. Ulusal Limnoloji Sempozyumu 2020

9. Ulusal Limnoloji Sempozyumu 20209. Ulusal Limnoloji Sempozyumu 2020

 

Devamını oku
4522 Hits
0 Yorum

Duyuru

Limnoloji Derneği'nin değerli üyeleri,

Dün aldığımız bir güzel haberi sizlerle paylaşmak istedim. 

Buna göre Limnoloji Derneği'miz adına seneye Hırvatistanda yapılacak olan 

SEFS 11. Symposium for European Freshwater Sciences uluslararası sempozyumda Bilim Komitesine seçilmiş bulunmaktayız. Liste aşağıda verilmiştir. 

Devamını oku
2003 Hits
0 Yorum

8.Ulusal Limnoloji Sempozyumu

 

Değerli Katılımcılar,

Sizleri 27-29 Ağustos 2018 tarihlerinde Limnoloji Derneği’nin katkılarıyla Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü tarafından Sakarya’da düzenlenecek olan “VIII. Ulusal Limnoloji Sempozyumu”na davet etmekten onur ve mutluluk duyuyoruz.

Devamını oku
2401 Hits
0 Yorum

Rüyalarını Türkçe Gören Bir Alman Biyolog Ord. Prof. Dr. Curt KOSSWIG

ORD.PROF.DR.CURT KOSSWİG

Devamını oku
6838 Hits
0 Yorum

Ord. Prof. Dr. Hamit NAFİZ PAMİR

 

Prof. Hamit N. Pamir, 28 nisan 1892 tarihinde Selanik'te doğmuş, İlk öğrenimini Mektebi Edepte, orta öğrenimini ise yine Selanik'te Fevziye Mektebinde tamamlamıştır, 1909 yılında yine Selanik Fransız Mektebinden bakaloryasını almıştır. 1909-1913 yılları arasında Cenevre Üniversitesinde lisans öğrenimini bitirdikten sonra, Kuzey Urallar'da Prof. Duparc'ın danışmanlığında bir jeoloji doktorası yaparak, 1915 yılında yurda dönmüştür. 1916 yılında W. Penck ile birlikte, Vefa'da satın alınan Abdül­kerim Paşa konağında dersaneleri, lâboratuvarları, müzesi ve geniş bir kitaplığı ile İstanbul Darülfünunun Jeoloji Enstitüsü nü kurmuştur. 1925 yılında İstanbul Darülfünun un muallim muavinliğine, 1933 yılında da jeoloji muallimliğine atanmıştır. Aynı yıl ikinci bir reform ile Darülfünun üniversite olmuş, kendisi de önce profesör, bir süre sonra da ordinaryüs profesör olarak buradaki görevine devam etmiştir.

Devamını oku
2921 Hits
0 Yorum